dd2008

 

PROGRAM

Nasjonal markering 25. - 29. april

AKERSHUS


Kristine Glennes Ballettskole
DANSEMARATON
Kristine Glennes Ballettskole, Sandvika
26. til 27. april.
Dansemaraton med opptil 10 timer dans hele natten gjennom. Det blir undervisning i alt fra samtidsdans
og jazz til salsa og morgentrim!
Info www.kgb.as / 99 79 89 94

Norsk Ballettinstitutt
VERDENS DANS
Lillestrøm Kultursenter, Teatersalen
26. og 27. april kl. 1400 og 1700
Norsk Ballettinstitutts 500 elever, i alderen 4-50 år, tar deg med på en reise gjennom Verdens dans!
Billetter 64 84 55 50 /billett@lillestrom-kultursenter.no

Touch of Dance
INNENFOR DE FIRE VEGGER
Mosenteret i Nittedal
26. april 1400
Et innblikk i hva som foregår inne i studioet.
Info www.touch-of-dance.no / 97 19 91 67

Follo Folkehøgskole
DANSENS DAG
Vinterbrosenteret 26. april
Danselinjen markerer Dansens Dag:
Info www.follo.fhs.no / 64 98 30 50

Touch of Dance
ÅPENT HUS
Touch of Dance i Nittedal, Skolebakken 5
v/Rotnes skole 29. april kl 1500 og ut dagen
Filmvisning og mulighet for å se på klasser.
Info www.touch-of-dance.no

BUSKERUD


Nedre Eiker Kommune
DANSENS DAG
Samfunnshuset i Mjøndalen
29. april 1800
Ulike dansegrupper møtes til felles feiring. Kunstneriske innslag både av amatører og profesjonelle.
Gratis inngang!
Info movinginspace@gmail.com

FINNMARK

Stellaris Dans Teater -
Nordnorsk Landsdelscene for Dans
DANSENUMMER
Hammerfest videregående skole og Nissen Hammerfest Senter
25. april
Diverse dansenummer av ulik karakter med Danseverkstedet ved Stellaris Dans Teater.
Info wwwstellaris.no / 78 40 74 53

HEDMARK


Stange kulturskole
VÅRKONSERT
Arstad skole 25. april kl 1830
En forestilling inspirert av mangfold med levende musikk fra alle verdensdeler der
publikum blir tatt med på en kulturell opplevelsesreise med dans og teater.
Billetter 62 57 35 00 / ornulf.skaug@stange.kommune.no

HORDALAND


Bergen Dansesenter i samarbeid
med Kunsthuset WRAP
DANS I BYEN
Jernbanen, Festplassen m.m. i Bergen
26. april kl. 1000 - 1500
DANSEFEST
Kunsthuset WRAP; Ibsensgt 31, Bergen
26. april kl. 2000
Danseinnslag rundt om i Bergen sentrum i regi av Bergen kulturskole, Step In Dansestudio, Åsane ballettskole, Bergen Dansesenter, Ebbebelly Orientalsk dans, Ørkenprinsessene, Omamotion og THUD.Moving endangered spaces m. fl.
Info www.bergen-dansesenter.no og www.wrap.hdu.no

Sunnhordland Folkehøgskule
DANSEFORESTILLING
Sunnhordland Folkehøgskule 26. april
Åpen dag ved skolen og danseforestilling.
Info www.sunnhordland.fhs.no

Førde kommune
MARKERING AV DANSENS DAG
Førde sentrum
26. april 1200 - 1300
Presentasjon av mangfoldet innen dans i Førde.
Info www.forde.kommune.no / 57 72 19 00

MØRE OG ROMSDAL


Ørsta og Volda Ballettskule / Sunnmøre Ballettkompani
INTERNASJONAL DANSEFEIRING
Ørsta Kulturhus
20. april kl 1500
En feiring av samtidsdans og lyrisk jazzballett i tre akter.
Billetter www.orsta.kulturhus.no / 70 04 55 00

Hilde Maria Espelid
BARNEHAGEDANS
Kulturallmenningen, Ulsteinvik
25. april kl. 1200
Et arrangement for alle barnehagene i Ulstein kommune.
Info hildedans@hotmail.com

Herøy kulturskule
SHOWTIME 2008
Herøy kulturhus
25. april kl. 1800 og 26. april kl. 1500
To show med ca. 100 dansere i tillegg til musikere og vokalister.
Billetter heroy.kulturskule@heroy.kommune.no / 70 08 81 61

Sunnmøre Folkehøgskule
I NATT JEG DRØMTE
Sjøborg Kulturhus
25. april kl. 1800
Medvirkende Danselinja
Info www.sufh.no / www.ulstein.kommune.no

Sunnmøre Folkehøgskule
OPEN SCENE
Kulturallmenningen, Ulsteinvik
26. april kl. 1200
Medvirkende Lokale dansere og dansegrupper. barn, ungdom, voksne.
Info www.sufh.no / www.ulstein.kommune.no

Kaffikari
BRYGGEDANS
Ulsteinvik sentrum
26. april kl. 2100
Info www.kaffikari.no

Operaen i Kristiansund
DANSENS DAG 2008
Kristiansund sentrum
26. april kl. 1200
Danseparade gjennom byens gater og forestilling på torget med Midtnorsk Ballett- og Dansensenter, Christiansund Dansekompani, Annets Danseteria, Dansestudioet Kristiansund, Dancing Boots, Tango Nordvest og Kom og Dans.
Info www.dansesenter.no

NORD-TRØNDELAG


Levanger Kulturskole
DANCE EFFECTS
Festiviteten Kulturhus 26. april kl. 1700
Medvirkende Kulturskoler med dansere fra Levanger, Steinkjer, Namsos, Inderøy, Verdal og Verran.
Billetter www.levanger.kommune.no / 75 05 29 50

BUL Steinkjer
FOLKEDANS OG LEIK FOR BARN
Steinkjer Samfunnshus
29. april kl. 1800 - 1900
Barnegruppa til BUL Steinkjer øver, og
du som aldri har prøvd å danse før er velkommen.
Alder 6 - 13 år.
Info johan.einar@bjerkem.com / 92 84 05 53

NORDLAND

Vestvågøy Folkedanslag
og Kulturskole
LA ALLE DANSE
U.L. Ørnen, Leknes, Vestvågøy
23. april kl. 1800 - 2000
En glad danseaften med alt fra selskapsdans til ballett med lokale danselag og dansegrupper.
Info molerika@online.no / 92 61 93 24

Vågan Musikk- og Kulturskole
IN SERACH OF A HERO
Våganhallen, Svolvær
18. - 20. april fra kl. 1800 - 2100
Årets musikal med masse sang og dans og utdrag fra Hunchback of Notre Dame
Billetter margaret.gates@vagan.kommune.no / 48 24 98 84

Narvik Kulturskole
MOVE!
Narvik Kulturhus, Teatersalen
25. og 26. april kl. 1900
MOVE! er en danseforestilling i to deler til hyllest for Dansens Dag.
Koreografiansvarlig Malin Pettersen
Medvirkende Dansere fra danseopp-læringen ved Narvik Kulturskole
Billetter malin.pettersen@narvik.kommune.no / 76 91 22 63

Fame dansestudio
DANS!
Bodø Kulturhus 29. april klokken 1800
Elevforestilling med Fame dansestudio, en studentbedrift drevet av faglærer-studentene i dans ved Høgskolen i Bodø. Her vil elever fra 2 år og oppover vise hva de har lært dette semesteret.
Billetter bodo@kulturhus.no / 75 54 90 10

OPPLAND

Lillehammer og Gjøvik Ballettskole
DANSEMARATON - VÅRAVSLUTNING
Maihaugen, Lillehammer
27. april fra kl. 1200
6 timers dansemaraton fordelt over 4 økter.
Medvirkende 750 elever skal danse alt fra barnedans til hip hop
Info www.danz.no
Billetter 815 33 133

Sel Kulturskole
STOR FESTFORESTILLING
Otta Kulturhus,
29. april.
Medvirkende Danseelever fra kulturskolene i Sel, Vågå, Skjåk og Fron ( jazz ballett/ hip hop/ klassisk ballett/ moderne )
Dansere fra Spel og Dansarlag fra Sel, Heidal, Vågå, Skjåk, Dovre, Fron og Lom ( gammeldans )

OSLO

Nasjonalballetten
ET MODERNE STED
Den Norske Opera & Ballett
25., 29. og 30. april kl. 2000
26. april kl. 1500
Koreografi Ingun Bjørnsgaard
Billetter 815 444 88 / www.operaen.no

Plire Multi Dance
ARTHROPOD
Dansens Hus
25. og 27. april kl. 2000 og 26. april kl. 1800
Idé og koreografi Tharan Revfem
Dans José Martinez Rosales, Ingri Fiksdal, Mari W. Dæhli og Fredrik Lorentzen
Billetter 23 70 94 00 / www.dansenshus.com

Vinderen Dansestudio
KOMPANIET
Black Box Teater
25. april kl. 2000
26. og 27. april kl. 1700 og 1900
Vinderen Dansestudio har sitt eget kompani med over 60 dyktige barn og ungdom.
Koreografi Carl Parris, Anne Guri Tvedt, Trine Allum, Åse Karine Holmen m. fl.
Billetter post@vinderen-dansestudio.no / 22146606

Adjeidance & Baajo
TRADISJONELL VEST-AFRIKANSK DANS
Egertorget
26. april kl. 1300 - 1400
Tradisjonell vest-afrikansk dans- og trommegruppe har oppvisning.
Info www.adjeidance.com

Kompani iRo / Circle / Det Norske Hip Hop Huset
LET`S MOVE
Egertorget
26. april kl. 1400 og utover
Arrangørene inviterer til felles feiring av Dansens Dag på Egertorget.
Ønsker du/dere og delta med et kunstnerisk innslag?
Kontakt Huyen Huynh huyen@circle.no / 94 31 93 08 eller
Inger-Reidun Olsen kompaniiro@gmail.com / 99 57 91 12
Frist 17 april

ÅPEN SCENE
Parkteatret
26. april kl. 1300 - 1500
GRATIS ADGANG
Tradisjonen tro arrangerer Danseinformasjonen åpen scene i Oslo.
VELKOMMEN!
•Grete Brunvoll
TRE SOLOER
Grete Brunvoll (bildet under) er Norges eldste aktive danserinne
•Viktor Trutts ballettskole
TRE DANSENUMRE
Medvirkende Barn fra ballettskolen
Info www.trutt.no
•Sound-Irish Dance Factory
CLIFFS OG MOHER
WITCHES OG MOHER
MORRIS REEL
MYSTICAL POWERS
REELY NONNAN
Medvirkende Dansere fra Sound-Irish Dance Factory, barn og voksne
Info www.irishdance.no
•Maramitsa
FOLKEDANS FRA BALKAN
Medvirkende Dansere fra maramitsa internsajonale folkedansgruppe.
Info www.maramits.no
•Iris Sofia
TALES OF SAHARA
Iris Sofia jobber som profesjonell magedanserine. Hun har danset orientalsk magedans i 4 år, og studert dansen i Brasil, Portugal, Marokko, Sverige og Norge.
Koreografi Adryanna Shamsa
Info www.irissofia.multiply.com
•Den Norske Ballettskolen
BALLETT
Koreografi Irene/Siri Aarset Johansen og Hanna Mjåvatn
BREAKDANCE
Koreografi Morad Aziman.
Medvirkende Den Norske Ballett-skolens elevkompani ‘Dancing With Style’ og breakdance- gruppe ‘Element Soul Crew’. Elevene er i alderen 8-14 år.
Info www.dnbs.no
•Kirsti Skulleruds ballettskole
v/Lene Wadseth
DANCEMIX
Utdrag av forskjellige kombinasjoner satt sammen til én koreografi
Medvirkende To jazzpartier fra Kirsti Skulleruds balletskole
MY SKIN
Moderne dans
Medvirkende Elever fra Kirsti Skulleruds balletskole
Info www.kirsti-skullerud.no

Bydelene Bjerke, Grorud, Alna og Stovner
STORT HIP-HOP ARRANGEMENT I GRORUDDALEN
I forbindelse med Dansens Dag og det nasjonale Mangfoldsåret presenterer bydelene Bjerke, Grorud, Alna og Stovner en storslagen hip-hop kveld på taket av Stovner Senter. Profesjonelle gjesteartister vil sammen med ungdom fra Grouddalen presentere dansens mangfold og muligheter for hverandre og publikum.
Blant andre kommer artisten Wisnu og koreografen Yeha fra Sverige.
Program 29. april
Sted: Taket av Stovner senter
Kl. 1600 - 1930:

Workshops med kjente koreografer
5. og 6.-klassinger (kl. 1600 - 1700)
7. og 8.-klassinger (kl. 1700 - 1800)
Ungdommer over 16 år (kl. 1800 - 1930)
Kl. 1900:
Konsert og happening hvor barn og unge danser i felleskap med profesjonelle gjester
Artister Wisnu, Minoritet 1, Black and Brown, Inferno Angels
Koreografer Yeha, Mitch, Ronald, Lee, Desire’Stefany
Dj Haben
Konferansier Danny Soares
Samarbeidspartnere Danseinformasjonen, Oslo kommune ved Kultur- og Idrettsetaten, Mangfoldsåret, ‘The Planet’ og Stovner Senter
Info Aimane Ifar Zamoue/Tanvir Ul Hassan, prosjektleder 22106516/91511231 og Anne-Berit Haavind, prosjektansvarlig 92402391

Oslo Tangoverksted (OTV)
ARGENTINSK TANGO
Aker Brygge
26. april kl. 1300 - 1500
OTVs medlemmer danser argentinsk tango med etterfølgende gratis introkurs for alle som ønsker å være med.
Info www.oslotangoverksted.com

Salsa Kompaniet AS
SALSASHOW og KURS
Aker Brygge
26. april kl. 1500 - 1700
2 salsahow med Jazzy og Amy og Salsa Kompaniet Show Team.
Info www.salsakompaniet.no

Karstein Solli
READYMADE BABY
Dans for barn fra 0-3 år
Dansens Hus
26. og 27. april kl. 1400 og 1500
28. og 29. april kl. 1000 og 1100
Konsept og koreografi Karstein Solli
Dans Marianne Skjeldal og Beata Kretivicova
Sang Øystein Elle
Billetter 23 70 94 00 / www.dansenshus.com

delvizProsjekt Blixtinat
WE HAZ TEH FELE!
Stortorget
26. aprii kl. 1400 - 1600
To samtidsdansere med en nyvunnen kjærlighet for folkedans drar igang fela
Dans Kristine Jensen og Martine Hammervold-Austinat
Musiker Therese R. Winther
Info www.prosjektblixtinat.page.tl

Dansens Hus / Danseinformasjonen
DANSERISK SAMTALE UTSATT!!!!!!
Dansens Hus, Foajeen
26. april
Tema: Enkelte i dansemiljøet hevder at mangfoldsåret er unødvendig i vårt felt, fordi dans i seg selv er mangfoldig. Vi spør dansekunstnere med ulik etnisk/kulturell bakgrunn om deres erfaringer og synspunkter.
Danseriske Samtaler er en serie uformelle møter for samtale om dansekunst i skjæringspunktet mellom teori og praksis. Til hvert møte vil aktuelle personer inviteres til å sette i gang samtalen gjennom å presentere sine tanker om et gitt tema. Danseriske Samtaler for hele 2008 vil ha Mangfoldsåret som utgangspunkt.

SamtidsTransport
PASSASJE
Olaf Ryes Plass 27. april kl. 1500
Et site specific stunt i en passasje på Olaf Ryes Plass’ sørøstre hjørne.
Medvirkende Anne Marthe Meland, Maja Solomonovic, Iselin Åmot Borgan, Lene Aareskjold, Lisbet Kolnes Humlestøl
Info samtidstransport@gmail.com

Den Norske Balletthøyskole
UT PÅ TUR, ALDRI SUR
Sognsvann
27. april kl. 1300
Et improvisasjonsstunt til søndagsturen med studenter fra 2. klasse ved skolen
Info www.dnbh.no

Spin Off Forstudium i dans
PLUTSELIG UTE
Egertorget
29. april kl. 1200 - 1400
Elevene danser sine egne koreografier krydret med plutselige møter og andre innfall. Utdrag fra eksamensforestilling som vises 21-22/5 på Black Box Teater.
Info www.spinoff.no

Den Norske Balletthøyskole
UTDRAG FRA KUNSTPROSJEKT
Den Norske Balletthøyskole
27. april 1400
Utdrag fra andreklasses kunstprosjekt som er laget til arkitektmuseet med utgangspunkt i sitater fra Sverre Fehn.
Info www.dnbh.no . Gratis inngang

Spin Off Dansestudio as
DANSESTUDIO
Egertorget
29. april kl. 1800 - 1930
Dansestunt basert på improvisasjon med Spin Off Ungdomskompani ledet av Line Opdahl og Pernille Svartdal
Info www.spinoff.no

KHIO / Avgangsforestillinger
Kunsthøgskolen i Oslo
29.-30. april og 4.-9. mai kl. 1830
Billetter 22 99 55 00 / Gratis adgang
•Zezé Livia Souza Kolstad
RESILLINECE
29.-30. april og 6.-7. mai
Koreografi Zezé Livia Souza Kolstad
•Signe Alexandra Domogalla
APA
29.-30. april og 4.-9. mai
Koreografi Signe Alexandra Domogalla
•Vilde Sparre Janssen
KLAR?
4.-5. mai og 8.-9. mai
Koreografi Vilde Sparre Janssen

Bydel Nordre Aker
DANSENS DAG PÅ FRYSJA
Frysja ved Brekkedammen
29. april 1030
Over 200 6. klassinger fra Bydel Nordre Aker markerer Dansens Dag med en stor forestilling ute på Frysja. Prosjektet er en del av den lokale satsingen på Den kulturelle skolesekken, og er et samarbeid mellom bydelen, skolene og danse- og treningssenteret Aktivum.
Info: www.trikkehallen.no
eller kontakt Liv Husby på liv@trikkehallen.no eller 23473093

Charlotte Sometimes og Bella Wild
CHEEKY CHICK AND THEIR POLE TRICKS
Oslo T-Bane 4 og 6 mellom Majorstua og Jernbanetorget, kl. 20-21.
Charlotte Sometimes aka Lisa Gabrielsen og Bella Wild aka Ingvild Refsum vil sammen med andre deltakere fra Charlotte Sometimes Pole Dance skole danse (på stengene) i t-banens vogner. De ønsker å inspirere til en daglig dose (gratis) mosjon, og vise hvor moro det kan være å reise med Sporveiene.
Info www.charlottesometimes.no

Corinne Campos Flamencoskole
FLAMENCODANS FOR BARN
Kampen Menighetshus, Normannsgata 19
30. april kl. 1800 - 1930
Flamenco for barn i alderen 6-12 år.
Info www.flamencovivo.no

ROGALAND

Steps Dansestudio
MARKERER DANSENS DAG
Byparken i Stavanger
26. april kl. 12.00
Elevene viser hiphop/street, klassisk ballett, jazzdans og musikaljazz.

SalsaNor
NYBEGYNNERKURS I SALSA
Bikubå, Hillevåg, Stavanger
25. april kl. 1800 - 2000
26. og 27. april kl. 1200 - 1500
AVANSERTKURS I SALSA OG RUEDA
Tirsdager kl. 1800 - 2215 fra 29. april
Info www.salsanor.no

Stavanger Kulturskole
VISNING
Stavanger kulturhus
26. april kl. 1300
Dansegrupper fra Stavanger kulturskole viser jazzdans, street og moderne dans.
Info www.stavanger.kulturskole.no

Tysvær kulturskule
BLOMSTER, BIER OG BYLIV
Tysværtunet, Tysvær
26. april kl. 1500
Danseelevene ved kulturskolen feirer med en variert og vårlig danseforestilling.
Billetter www.tysvertunet.kulturhus.no / 90 94 61 12

Ø.J.Prod
DOCUDANS
Sandnes kulturhus 25. april kl. 1800
Koreografi, dans og tekst Øyvind Jørgensen
i samarbeid med danserne Silje Høgaas, Kenya F. Parsons, Nils Jakob Johannesen
Info www.ojprod.com
Billetter 51 60 20 10

Molitrix Scenekunst
SKIN - Dans i elektroniske medier
www.molitrix.com
28. - 30. april
Molitrix Scenekunst viser, i anledning Dansens Dag, et prosjekt med hovedvekt på elektroniske medier som film og foto. Hovedmålet med prosjektet er å utforske nye måter å samarbeide og vise dans på. Prosjektet er et laboratorium hvor
koreografiske metoder og bevegelseseksperimentering presenteres i møte med elektroniske medier der lyd og bilde står i fokus. Hovedmålgruppen er internettbrukere da målet er å nå ut med dans til flere mennesker ved å ta i bruk andre kanaler, og å jobbe innenfor de rammer og premisser som ligger innenfor dette.
Resultatet er en webfilm og foto som kan ses på www.molitrix.com .
Koreografi og dans Linda Birkedal og Lene Stenseth
Komponist og musiker Gunnar Innvær
Redigering, billedbehandling og web Linda Birkedal

Dance On Screen
Sandnes Kulturhus 29. april kl.1730 - 1900
RAS - Regional Arena for samtidsdans inviterer til visning av dansefilm.
Info www.ras.as

Bjergsted Danseensemble (BDE)
WIDE OPEN
Sandnes kulturhus 29. april kl. 1930
Koreografi Peter Kyle, Siri Dybwik og Andreas Bjørneboe
Dans Bjergsted Danseensemble
Gjestedanser Peter Kyle
Billetter 51 60 20 10

Skeisvang videregående skole
LIVETS RYTME
Festiviteten i Haugesund 29. april kl.1930
Avgangsforestilling for 3. klasse, danselinjen
Koreografi Christine Amdam, Nuri Ribera, Ruth Kvinnesland og elevene selv.
Billetter www.festiviteten.no / 52 71 27 80

Om dans som kunstnerisk uttrykk i samtiden
Sandnes kulturhus
30. april kl. 1200-1600
Camilla Eeg-Tverrbakk gir et innblikk i hva samtidsdans kan være, koreografiske strategier og hvordan dans som kunstform ønsker å være i dialog med samtiden. Hun
vil presentere teoretiske betraktninger og praktiske eksempler med dokumentasjon av norsk og internasjonal dansekunst.
Eeg-Tverrbakk er kunstteoretiker, forfatter og for tiden kunstnerisk leder på skuespillutdanningen ved Akademi for Scenekunst i Østfold.
Arrangør RAS - Regional Arena for samtidsdans.
Info www.ras.as

SØR-TRØNDELAG

Ildfuglen Ballettskole, Trondheim
ILDFUGLEN
Håndtverkeren, Trondheim
27. april kl. 1400 og 1600
Elevforestilling med over 100 elever fra små ballerinaer på 3 år til erfarne klassiske dansere.
Billetter info@ildfuglen.no / 45 29 64 00

Let´s Dance Ballettstudio
ET LIV SOM STJERNE
Olavshallens store sal
27. april kl. 1400 og 1900
En dansemusikal med 500 dansere i alderen 4-40 år.
Billetter www.olavshallen.no / 73 99 40 50

DansiT
MULTIPLIE DANSEFESTIVAL
Trondheim
25. - 30. april
MultiPliè dansefestival er en møteplass for opplevelse og debatt av scenisk dans i samtiden.
Festivalen har tidligere år blitt arrangert i 2004 og 2006.
Fokus for festivalen i 2008 er dans av og med lokale dansekunstnere.
Velkommen til å se dans på scene og film!
Info www.DansiT.no
Billetter ida_rak@hotmail.com / 998 97290

 

TELEMARK

Nome kommune
DANSEFILM OG DEMONSTRASJON
Mangfoldige danseuttrykk
Ulefoss samfunnshus
kl. 17.00 og kl. 18.00
Dansefilm og demonstrasjon i vestibylen fra kl. 17.00.
Forestiling, fremvisning i Storsalen kl. 18.00.
Medvirkende Nome kulturskole, lokale lag og organisasjoner som driver med dans.
Billetter Nome kulturskole v/Liv Anne Dybwad
Info nome@kulturskolen.no

TROMS

Dans på roser dansestudio
FRI DANS
Tromsø sentrum 25. - 29. april
Diverse spontane danseoppvisninger på offentlige steder samt gratis danseundervisning.
Medvirkende Instruktør L-Jay Lunde og elever fra Dans på roser dansestudio
Info www.dansparoser.com

Tromsø kulturskole
ASKELADDEN og SIRKUSLIV
Kulturhuset i Tromsø
24. - 26. april kl. 1800
Jazz og hiphop-versjon av ‘Askeladden og prinsessa som ingen kunne finne’
og Musikalen ‘Et Sirkusliv’.
EN BIT AV OLE BRUM
Barneskoler i Tromsø 29. april
En liten danseopplevelse for små barn.
Info sally.parkinson@tromso.kommune.no

VEST-AGDER

Vågsbygd vgs, danselinja
JUBILEUMSFORESTILLING, KULL 5 Vågsbygd vgs, Kirsten Flagstad vei 26
24. og 25. april kl. 1900
26. april kl. 1600 og 1900
27. april kl. 1400 og 1700
Over 100 elever står på scenen og viser koreografier innen klassisk ballett, jazz, moderne og samtidsdans.
Billetter 38 00 08 00

Kristiansand Linedancers
DANS OG DANSEGLEDE FOR ALLE
Vest-Agder Fylkesmuseum
27. april
Dansens Dag i Kristiansand markeres ved å vise forskjellige former for dans.
Billetter li-even@online.no / 95 99 18 49

VESTFOLD

Greveskogen videregående skole
LIVETS DANS
Aulaen, Greveskogen vgs, Tønsberg
21. og 22. april kl. 1900
Forestilling med danselinjens Vg 2
Koreografi Irene Brandvold og elevene
Billetter 92 49 40 87 / ireneb@vfk.no

Dans & Toner
MUNCH - EN REISE I DANS, MUSIKK & BILLEDKUNST
Skoler i Vestfold 28. og 29. april
Koreografi og dans Marit Krogeide og Christer Tornell
Komponist og musiker Peter Lodwick
Info www.dansogtoner.no

Stiftelsen Studio Nille-Larvik ballettskole

Nordbyen Kjøpesenter
Vi flytter ut av studioet denne uka og til Nordbyen. Alle partiene får danse noe fra undervisningen og forestillingen.
Info www.studionille.no og www.op.no/studionille

 

ØSTFOLD

Kari & Jørn’s Danseloft
DANSESKOLEBALL
Lisleby Samfunnshus
27. april fra kl 1000
Avskutningsball med levende musikk for foreldre og barn, samt Miniklubben.
Info www.danseloft.no / 69 31 45 30

Det Norske Blåseensemble
DANSENS DAG ANNO 2008
Folkets Hus, Sarpsborg
29. april
Medvirkende Dansere fra Nasjonalballetten, Sofian & Co, Halden ballettskole,
Sarpsborg kulturskole og Det Norske Blåseensemble.
Info www.dnbe.no
Billetter 41 69 82 71 / trinewille@mac.com

UTLANDET

herStay
PAST IS STIMULATION - THE LADIES OF THE SEA VS NORA, AND OTHER STORIES OF THE SOCIETY
Seoul, Korea
29. april
Koreografi, dans, scene, kostymer, styling, manus, casting og produksjon Monica Emilie Herstad
Dans Monica Emilie Herstad, Andrea Csaszni Rygh, Beata Kretovicova Iden, Maria Ryther Hoem
Musikk Hicham Bouddén
Info herStay.net

Motta vårt nyhetsbrev

Danseinformasjonen


festivaler3

Sånafest 2019, Hølen og Son
20. - 22. juni

Urban Moves, Oslo
20. - 22. juni

Oslo Jazzdans Festival
22. - 23. juni

Kortreist Dansefestival, Inderøy
23. - 27. juni

RIFF; R.E.D. International Film Festival, Eina
5. - 12. juli

Ravnedans 2019, Kristiansand
8. - 13. juli

Rådans, Råde
5. - 10. august

Praxisfestivalen, Oslo
11. - 18. august

Dans/5, Oslo
23. og 24. august

BAREDANS.festivalen, Bodø
13.- 15. september

Afro Arts Festivalen, Bergen
16. - 22. september

In2IT International Dance Festival
25. - 29. september

Tid for dans, Porsgrunn
26. - 28. september

#codadancefest19, Oslo
16. - 26. oktober

Meteor, Bergen
17. - 26. oktober

DanseFestival Barents, Hammerfest
6. - 10. november

Multiplié dansefestival, Trondheim
21. - 26. april 2020