Aktuelle forestillinger

Nye takter på Jorunn Kirkenær ballettskole
11.08.2010
Ballettpedagog Siri Frømyr har kjøpt rettighetene til Jorunn Kirkenær ballettskole og leier lokalene den drives i. Frømyr skal drive skolen full tid og tar over etter Brendan McCall som har drevet skolen de siste 2 årene. TITAN Teaterskole som har vært i lokalene på dagtid flytter til nye lokaler og dermed blir det dans hele døgnet på Sørbyhaugen.

I nyhetsbrev fra skolen forteller Frømyr at hun skal bo i huset med sine barn og  at hun sammen med sine søstre, Lisbeth, Live og Eidi, vil "føre skolen  til det den skal være: et sted for store og små danseglade mennesker, et sted med dansens sjel i veggene og en mulighet for å utvikle store dansneriske evner!"

Siri Frømyr startet sitt liv med dans som fireåring ved Kirkenær Ballettskole. Hun har gått på Fagerborg ballettlinje som førstekullselev og er utdannet ballettpedagog ved Den Norske Balletthøyskole, med Jazzballett som hovedfag. Som ballettpedagog har hun jobbet ved Fagerborg ballettlinje, Den norske Ballettskole, Den Nordnorske Balletthøyskole, Jorunn Kirkenær Ballettskole og Bårdar Ballettinstitutt. Hun har jobbet som selvstendig danser etter 14 år i barneballetten.

De nye eierne introduserer ny timeplan med dagtimer for voksne som inkluderer jazzballett med styrke, pilates, strekk, zumba og mor og baby-timer. Skolen har åpent for påmeldinger og med noen endringer i en full timeplan håper de på stor oppslutning om klassene. Timeplan og annen informasjon ligger på nettsidene www.barneballett.no/
 

Dansekalender

Hva skriver andre?